O MNĚ

Jmenuji se Martin Vlach, jsem manžel a otec, který v sobě objevil vášnivé zaujetí pro sdílení znalostí a pomoci jiným. Role rodiče je pro mě velkou výzvou, jež mě velmi naplňuje, a stále se snažím zdokonalovat a hlouběji pochopit pouto rodič-dítě a tento vztah povznést na nejvyšší možnou úroveň.

Když jsem se stal rodičem, byl to pro mě obrovský dar, ale také jsem cítil obrovský závazek. Byl jsem plný obav a pochybností, jak to zvládnu, a uvědomil jsem si, že nás nikdo na tuto roli nepřipravuje, neučí, jak vychovávat, což je velká škoda. Jsem přesvědčen, že vzdělávání v oblasti výchovy je jedna z nejdůležitějších věcí, které bychom měli věnovat pozornost, protože jsme dostali možnost ovlivnit našim chováním a jednáním celý budoucí život našich dětí. Je to velká zodpovědnost, ke které je třeba přistupovat velmi moudře a rozvážně, neustále na sobě pracovat a být vnímavý, jak sám k sobě, tak k dětem.

Je mi ctí, že mohu jako lektor Gordon training se podílet na rozšiřování mírumilovných, demokratických a nerepresivních výchovných postupů mezi rodiče

Martin Vlach